Agencja pracy Mieszkowice zadzwoń 578 503 403

Goście z Ukrainy zajmują czołowe miejsce spośród wszystkich gości, które zamierzają podejmować czynność w Polsce. Z każdym rokiem ich kwotę w Polsce rośnie, proporcjonalnie do życzenia. Wcześniej Ukraińców częściej brano w gospodarstwie, a z latami przybywa ich kwotę we wszelkich obszarach rynkowych, przez to szczególnie wielu pracodawców zderzają się z pewnym pytaniem – jak prawidłowo zatrudnić Ukraińca w Polsce?

Agencja pracy Trzebiatów zadzwoń 578 503 403

zamów kuriera Expres poczta

Podstawy do przyjęcia obcokrajowca
Ukrainiec, żeby przebywać i kształtować w Polsce, pragnie posiadać albo ważne pozwolenie na pobyt, albo ważną wizę. Istnieje 23 rodzaje wiz, tylko 3 spośród nich nie dają podstawy dla pisania działalności (pod numerami: 01, 20, 21).

Jeżeli obcokrajowiec nie ma wizy, to kiedyś on że ją założyć na podstawie rodzaju wizy №05 (na podstawie poinformowania o zamiarze powierzenia pracy cudzoziemcowi) albo №06 (na podstawie poinformowania o zamiarze powierzenia pracy cudzoziemcowi).

Dzięki prawu od 2018 roku zatrudniać obywateli Ukrainy można według uproszczonej procedurze (na podstawie poinformowania o zamiarze powierzenia pisania pracy cudzoziemcowi) na 180 dni w procesie jednego roku. Uproszczenie polega na ostatnim, że właściciel nie powinien dodawać do oświadczenia dokumenty, które potwierdzają brak możliwości zaspokojenia potrzeb kadrowych (test rynku pracy).

W oświadczeniu obowiązkowo uznają być zaznaczone paszportowe dane pracownika, miejsce pracy, stanowisko, zarobki.

Dokumenty dla otwarcia wizy przez turysty
W relacje od tego, czy wykorzystał cudzoziemiec 180 dni pracy, czyli nie pracodawca może zarobić dla innego pracownika dwa inne dokumenty:

Jeżeli gość nie odpracował w Polsce 180 dni w czasu roku – oświadczenie
Można ułożyć w powiatowym Urzędzie Pracy pożądaj przez Internet (www.praca.gov.pl). Otrzymany projekt będzie zarejestrowany w procesie tygodnia. Oprócz oświadczenia niezbędnymi materiałami są:

oświadczenie o niekaralności pracodawcy;
potwierdzenie przelewu opłaty 30 zł;
dokument tożsamości osoby wykonującej kampania finansową bądź umowę spółki;
kopię wszystkich wypełnionych stron ważnego dokumentu podróży cudzoziemca – paszporta.
Jeżeli cudzoziemiec odpracował w Polsce 180 dni w czasu roku – pozwolenie na pracę typu A
Wniosek trzeba zwrócić w Urzędzie Wojewódzkim dla wyrobienia rocznej wizy. Wyrobienia tego listu jest dłużej – minimalnie kilka miesięcy.

Otrzymał oświadczenie, co dużo?
Po otrzymaniu oświadczenia lub uznania w tytule pracodawca jest dać jego do człowieka, żeby ten mógł założyć wizę na podstawie złożonych materiałów do konsulatu. Agencja pracy Trzebiatów zadzwoń 578 503 403

Kiedy pracownik otworzył wizę i przybył na środowisko pisania pracy – przed rozpoczęciem działalności trzeba podpisać zgodę z cudzoziemcem (zlecenia lub deklaracja o pracy). Powiatowy Urząd Pracy ma być ogłoszony o rozpoczęciu rzeczy w dniu jej podjęcia. Agencja pracy Trzebiatów zadzwoń 578 503 403

Jak w wypadku polskich pracowników, pracodawca powinien zgłosić obcokrajowca do ZUS w procesie jednego tygodnia. I o nie zapomnieć odprowadzać składki i podatek dochodowy. Pracownik jest podejmować dodatkowe działalności – założyć konto w banku, zameldować, wyrobić sobie PESEL. Agencja pracy Trzebiatów zadzwoń 578 503 403

zobacz również Jak zatrudnić pracownika z Ukrainy

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments