Pitbull Patryk Vega Sianów

Od roku 2005 filmów opowiadających o pracy policji wyszło już wiele. Jednak zawsze nie zapomnieliśmy o drinkiem z klasyków gatunku, który powstał tak w tymże roku. ”PitBull” to filmowy debiut, obecnie niezwykle renomowanego i niepowtarzalnego polskiego reżysera-Patryka Vegi. Słynie on z podejmowania kontrowersyjnych tematów i pokazywania brutalności, Naprawdę istniałoby także zaś w niniejszej sztuki.

Pitbull Patryk Vega Pełczyce

Dzięki temu obrazowi wszyscy zaczęliśmy wyglądać na pozycję policjantów nieco inaczej.

klik i ogladaj film

„PitBull” opowiada historię pięciu policjantów z Sektora ds. Zabójstw. Naszą pracę wykonują bardzo dobrze, sumiennie, mogą wykonywać w klasie. A po godzinach wszystek z nich wymaga borykać się z polskimi problemami, które blokują im występowanie.

„PitBull” opowiada historię pięciu policjantów z Sektora ds. Zabójstw. Naszą pracę wykonują bardzo dobrze, sumiennie, mogą wykonywać w klasie.

A po godzinach wszystek z nich wymaga borykać się z polskimi problemami, które blokują im występowanie. Gebels (wykonywany przez Andrzeja Grabowskiego) musi rywalizować z żoną, która mama się odebrać mu oddana do pielęgnacje nad dzieckiem. Starzejący się Benek (w niniejszej sztuki Janusz Gajos) zmaga się z chorobą wieńcową, ale bardzo pożąda odpracować jeszcze dwa miesiące, które zostały mu do emerytury.

Młody Nielat (Rafał Mohr), z początku niezrozumienia ze perspektywy ojca, znajomych, a zarówno w odreagowaniu na lęk połączony z produkcją popada w jeszcze toż istotniejsze kłopoty z narkotykami. Metyl (w jakiego rolę zajął się Krzysztof Stroiński) istnieje obecnie nałogowym alkoholikiem, który nieudolnie stara się jakoś poprawić nasze mieszkanie prywatne. Ostatnim członkiem zespołu jest Despero (Marcin Dorociński), który widzi się w bardzo niekomfortowej i dużej sytuacji, wdaje się on bo w interes z córką poszukiwanego przez zespół przestępcy.

Pitbull Patryk Vega Pełczyce

Kwestie te niszczą wizerunek przystojnego policjanta, który dobrze wykonuje domową karierę, a poza nią stanowi pracownikiem bez skazy, idealnym stróżem prawa, który z łatwością rozwiązuje wszystek temat i przeciwności losu. Bohaterowie stworzeni przez Vegę całkowicie burzą ten stereotyp.

Mimo tego, że pierwsze chwile mogą dawać nas w zakłopotanie, poczucie zagubienia i stawiania sobie pytania: O co tak idzie w tym filmie? Akcja szybko wszystko wyjaśnia, buduje napięcie, w taki rodzaj, że jak mocno chcemy poznać dalsze losy bohaterów.

Pitbull Patryk Vega Pełczyce

Odkrywa jeszcze to różniejsze aspekty pracy w Sektorze ds. Zabójstw.

Niektórych widzów razić może język, jakim posługują się bohaterowie. Ale albo ich wizerunek istniał naprawdę realistyczny i oryginalny, gdyby posługiwali się poprawną polszczyzną? Pewność nie, przekleństwa i wulgaryzmy w tym fakcie nie rażą, aż tak dużo i podkreślają charaktery postaci, oraz warunki miejsca w jakim odbywają.

Patryk Vega zdecydował się u młodych aktorów, postawić więcej na tych starych i niezwykle cenionych przez polską publiczność. Andrzej Grabowski i Janusz Gajos w prywatnych działalnościach zapisali się fenomenalnie, zresztą po ich warsztacie nie ważna było spodziewać się rozczarowania. Świetnie wypadła również kadra młodszych aktorów: Krzysztof Stroiński, Marcin Dorociński, Rafał Mohr. Bardzo dokładnie zapisali się w gospodarki policjantów, którzy pogubili się we innym życiu osobistym także potrzebują tyczyć się z konsekwencjami swoich błędnych decyzji.

Pomimo świetnej fabuły, dobrej praktyki reżysera, spójnego scenariuszu, znakomitej kreacji postaci film jest wadę. Jest nią dźwięk, który stał wykonany nie najlepiej, przez co niektórzy mogą być poprzez to punkt z ciekawym odbiorem filmu.

Pitbull Patryk Vega Pełczyce

Wszystkie z części nie są czarno białe, pokazują nam się z przeciwnych stron. Vega nikogo nie idealizuje, nie zdecydował się na pokazanie wizerunku bohaterskiego, przystojnego policjanta, który zatrzymuje się legendą miasta.

Policjanci w popkulturze zbyt często prezentowani są jako osoby idealne, idące na ochron prawa, przeważnie są bez skazy, są szczęśliwe życie, kochająca żonę i dzieci. Polski reżyser pokazał nam szarą rzeczywistość, problemy prawdziwych ludzi, którzy sprawiają ciężką pracę, a po niej potrzebują tyczyć się z osobnymi demonami. Akurat to wykonało, że film spotkał się z tak pozytywnym odbiorem. Pomimo trudnej tematyki został doceniony przez publiczność, która tworzyła teraz dość oglądania idealnych, nienagannych policjantów w podkoloryzowanych filmach. Postacie, które wykreował Vega, powtarzają się o znacznie bardziej głębokie i dobre.

Pitbull Patryk Vega Pełczyce

 

źródło artykułu PitBull

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments