Poczta kurier Nowa Ruda zamów online

Z powodu wzrastającego rytmu życia i zwyżkującej popularności zakupów internetowych, coraz chętniej korzystamy z usług firm przewozowych. Dostępne na rynku oferty przyciągają nas małymi cenami i błyskawicznymi terminami dowozu. Wysyłanie paczek z Poczta kurier Polkowice może być bardzo proste i naprawdę może ułatwić nasze życie. Co powinniśmy wiedzieć o wysyłaniu paczek przez firmę kurierską? Jakie mogą być plusy takiego rozwiązania? A także jakie błędy zdarzają się przy wysyłaniu paczek?

Poczta kurier Polkowice

Małogabarytowe przesyłki

zamów kuriera

Najczęściej wysyłane przesyłki, to te o małych gabarytach. Chociaż dostarczenie ich własnoręcznie na pocztę może nie jest, aż tak trudne, jednak możliwość odebrania ich z naszego miejsca zamieszkania przez kuriera sporo upraszcza. Możemy oszczędzić przy okazji czas a także swoje nerwy, ponieważ czekanie w kolejkach do okienka nigdy nie jest przyjemne. Nadanie małej paczki to tylko kilka elementów, po pierwsze należy złożyć zamówienie na kuriera, zabezpieczyć paczkę zgodnie z wymaganiami a następnie czekać aż Poczta kurier Polkowice zjawi się pod naszym mieszkaniem.

Firma kurierska miasto ma możliwość przejąć od nas przesyłkę nawet w tym samym dniu, jeżeli zrobiliśmy zamówienie rano, albo dnia następnego. Ma to znaczenie zwłaszcza kiedy zależy nam na dostarczeniu przesyłki do celu na czas. Zazwyczaj termin dowiezienia przesyłki to 24 godziny w nadchodzącym dniu roboczym.

Wysyłka w dużych ilościach

Jeśli zostaliśmy małym przedsiębiorcą i nadajemy wiele pakunków w ciągu miesiąca warto skorzystać z opcji wysyłek hurtowych z firma kurierska miasto. Pozwala to zmniejszyć formalności. Ponadto mamy wtedy możliwość dostania faktury zbiorczej na koniec okresu rozliczeniowego.

Przy nadawaniu tylu pakunków z pewnością dostrzeżemy też plusy z przejmowania ich przezpracownika firmy kurierskiej w prost z naszego mieszkania. zawiezienie ich każdorazowo na pocztę zajęło by wiele czasu a także mogło wymagać od nas siły, zwłaszcza kiedypaczki dużo ważą. Poza tym cena przesyłek hurtowych będzie niższa aniżeli opłata za każdą z przesyłek oddzielnie. Dlatego gdy musimy przesyłać większe ilości paczek możemy skorzystać z opcji przesyłek hurtowych.

Wysyłka palet

A co wtedy, jeśli pakunek który chcemy nadać zajmuje naprawdę dużo przestrzeni oraz dużo waży? Opłacalnym wyjściem jest nadanie go na palecie. Firma kurierska miasto proponuje nam przewóz produktów do 500 kg. Nadanie palety nie różni się szczególnie od wysłania normalnej przesyłki. Także musimy złożyć zamówienie, zapakować paczkę i ułatwić kurierowi odbiór. Ze względu na rozmiary pakunku musimy zapewnić dojazd dla samochodu ciężarowego do miejsca składowania palety.

Należy pamiętać, że wyliczając wysokość przesyłki oraz wagę musimy doliczyć paletę. Typowa euro-paleta ma wagę około 25 kg i ma około 15 cm wysokości. Poza tym zrobione z drewna palety mogą zwiększyć swoją wagę pod działaniem wilgotności, dlatego najlepiej nie zbliżać się do maksymalnej masy pakunku. Dobierając paletę na której prześlemy produkty, sprawdźmy czy jest ona w zadowalającym stanie. Nadgniła paleta nie może stwarzać właściwego zabezpieczenia i produkty na niej mogą ucierpieć. Jeśli okaże się, że paleta nie była sprawna w momencie wydania pakunku, możemy mieć kłopoty z uzyskaniem zwrotu za zniszczenia.

Generalne zasady przygotowywania paczek

Każda firma kurierska miasto może mieć swoje wewnętrzne wskazówki odnośnie wymiarów, zabezpieczeń paczek i kontaktu z kurierem. Dlatego warto poznać je przed dokonaniem zamówienia. Kluczową rzeczą przy przygotowywaniu przesyłki jest właściwe jej zabezpieczenie. Będzie to uzależnione od zawartości przesyłki i jej gabarytów. W przypadku palet zazwyczaj wystarczy owinięcie jej stretchem lub umocowanie towaru specjalnymi pasami. Mniejsze przesyłki z kruchą zawartością będą potrzebowały wypełnienia, które będzie amortyzowało ewentualne wstrząsy. Co prawda Poczta kurier Polkowice chce żeby wszystkie paczki były przenoszone z delikatnością, jednak należy pamiętać, że w czasie transportu nasza paczka może się przewracać lub zostać przygnieciona przez inne pakunki.

Inną rzeczą o której wiele nadawców zapomina jest posiadanie listu przewozowego. Poczta kurier Polkowice odbierając paczkę musi też ten list przewozowy dostać ,więc jeśli nie przygotowaliśmy go wcześniej, musimy to zrobić kiedy kurier już oczekuje. W związku z tym przedłużamy czas odebrania przesyłki i w skali całego dnia, może okazać się, że kurier nie zdoła do kogoś dotrzeć. Dlatego należy pomyśleć nie tylko o sobie, ale także o innych korzystających z oferty Poczta kurier Polkowice .

Zobacz również poczta Kurier

0 0 votes
Daj ocenę