Uwaga oszuści podszywają się pod Polski Lombard online

Oferty pracy zdalnej są bardzo kuszące. Pracodawcy obiecują atrakcyjne wynagrodzenie w zamian za poświęcenie na produkcję tylko kilku godzin dziennie. Warunki powtarzają się być prawie idealne. Że coraz częściej ukazuje się, że są to oszuści wykorzystujący na naiwności nowych typów. Ostatnio w internecie pojawiły się ogłoszenia pracodawcy, który podszywa się pod nazwę Polski Lombard.

Uwaga oszuści podszywają się pod Polski Lombard

Uwaga na prostą i daleko płatną prace obsługa sklepu www to Oszustwo !

O kim mowa?

Polski Lombard to instytucja zatrzymująca się sprzedawaniem przedmiotów z innej dłoni i przynoszeniem pożyczek pod zastaw. Pomoce te dokonywane są stuprocentowo przez internet, co robi, że firma cechuje się innowacyjnością i podporządkowuje się do danych XXI wieku. Że przez rodzaj prace, który postępuje, marka ta padała ofiarą oszustów, którzy zakładają się pod nią na serwisach z ogłoszeniami polskimi.
Na części na Facebooku Polskiego Lombardu ukazał się dziś post, w którym przestrzegają oni przez kobietami, które zakładają się pod nich, oferując pracę zdalną na serwisie OLX. Zajęcie więc zawiera liczyć na bronieniu w sprzedaży materiałów na Allegro. Jesteśmy więc wystawić towar na sprzedaży, zadbać o podobny związek z klientem, i gdy transakcja zostanie sfinalizowana, wysłać adres wysyłki do rzekomego przedsiębiorcy. Niestety oddaje się, że paczki te zupełnie nie zostają wysłane, wbrew tego, że pieniądze oddziałują na konto.
Dobre pierwsze wrażenie

Zobacz oryginalną stronę Polski Lombard online

Ogłoszenie w serwisie OLX że na pierwszy rzut oka wyglądać wiarygodnie. Pracodawca obiecuje umowę zadanie i utrzymuje, że będziemy odbierać w nazwie o odpowiedniej opinii. Gwarantują nam uwagę również ofertę samodzielnego ustalania godzin pracy, co dla wielu kobiet ma dużą zaletę. Wystarczy jednak, że przyjrzymy się nieco bliżej, żeby zobaczyć pewne niedociągnięcia i niezgodności. W jednym ogłoszeniu zupełnie nie pada nazwa rzekomej firmy, właśnie w korespondencji z ogłoszeniodawcą dowiadujemy się, że chodzi o Nasz Lombard. Gra tym, nie piszą nawet na czym konkretnie polegać posiada ta sztuka, i całe, czego się dowiadujemy więc to, że do swoich zadań będzie należała obsługa sklepu internetowego.
Konto użytkownika, który zamieścił ogłoszenie i powinno budzić jakiekolwiek wątpliwości. Jest wówczas swoista oferta pracy, jaka się na nim pojawiła. Oprócz niej, mamy tylko ogłoszenia sprzedaży przedmiotów, jakie nie cierpią ze sobą wiele wspólnego. Osoba ta nie daje także swojego nazwiska, co powinno wynosić kolejny znak ostrzegawczy.

Odpowiedzialność po swej stronie

Jeśli przyjmiemy na wspomniane ogłoszenie, oszuści poproszą nas o wystawienie na aukcja materiałów na własnym koncie Allegro. Pod tymi aukcjami, mamy podpisać się własnym nazwiskiem, tylko istniejemy w nich tylko pośrednikami. Pieniądze za sprzedaż wchodzą na konto pracodawcy, i my, po wysłaniu im adresu do wysyłki, mamy otrzymać prowizję od oferowanego przedmiotu. Objawia się jednak, że mężczyźni nie tych punktów nie otrzymają.
Tutaj pojawia się wielki problem, bo odpowiedzialność za ten zawód jest po swej stronie. W klubie z tym, że wydajemy na prywatnym koncie na Allegro, to my poniesiemy konsekwencje za oszustwa naszego pracodawcy. Serwis aukcyjny ma formę ochrony konsumentów, dzięki której sprawiający mogą otworzyć dyskusję ze sprzedawcą, jaki nie dotrzymał naszej właściwości umowy. W wypadku, kiedy myśl nie zostanie rozwiązana, prawdopodobnie ona pozostać przekierowana na policję.
Co nam grozi za wykroczenie na serwisie aukcyjnym?

Jeśli sprawa dotrze na policję, bez wątpienia spotkają nas przykre konsekwencję swoich żyć. Według kodeksu karnego, w relacji od wielkości oszustwa, grozi nam kara pozbawienia wolności na okres z 6 miesięcy do 8 lat. W przypadku mniejszych przewinień, zazwyczaj czekała nas będzie grzywna, ograniczenie wolności albo pozbawienie wolności do lat 2. Oszuści podszywający się pod Polski Lombard przekonują się sprytem, bo w wypadku, gdy pod aukcją przyjmuje się ich pracownik, toż on weźmie konsekwencje ich funkcjonowań. Dlatego toż dziś my będziemy tu winni przestępstwa. Oszust może tu próbować umywać ręce, bo wtedy przecież my sprzedajemy przedmioty, które zupełnie nie trafiają do klienta.
Jak uchronić się przed oszustem?

Przede każdym, potrzeba stanowić szczególnie uważnym przy czytaniu ogłoszeń na serwisach takich jak OLX. Nie istnieje obecne idealny przypadek, w którym pracodawca chce oszukać potencjalnych pracowników. Z wielu lat słyszy się już o naciągaczach, którzy używają zarobić czyimś kosztem. Należy wystrzegać się ogłoszeń, pod jakimi nie widać nazwy firmy, bądź nazwiska osoby, jaka je dała. Gra tym, w ogłoszeniu powinny stać zaprezentowane nasze cele. Trzeba uważać na obecne oferty, w jakich nie zostały podane szczegóły i też, w jakich ogłoszeniodawca obiecuje wdrożyć pracownika drogą mailową.
Jeśli spotkamy się z obecnego rodzaju oszustwami, należy je szybko zgłosić na policję. Zachowa to przed nieprzyjemnościami nie tylko potencjalnych pracowników, ale także konsumentów, jacy będę wymagali skorzystać z pomocy oszusta. Im częściej będziemy zgłaszać na policję tego rodzaju ogłoszenia, tym mniej będzie się ich pojawiać w internecie.

 

Źródło artykułu na stronie Uwaga na łatwą i dobrze płatną prace obsługa sklepu www to Oszustwo !

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments